BİYOGRAFİM

Ayşe Sarızeybek

Kurumsal Yaşamı ( Merak edenler için)

 1964 Adana Doğumluyum.Profesyonel iş hayatıma 1998 yılında Özel Sanat Duraği’nda  yönetici olarak başladım.2001 yılında Sigma Eğitim Kurumlarına geçtim. Burada, Eğitim Danışmanlığı, Rehberlik Koordinatörlüğü, Tercih Danışmanlığı ve Kurucu Temsilciliği yaptım.2005 yılında Bilfen Koleji’nde İdari Müdürlük yaptıktan sonra, 2007 yılında tekrar Sigma Eğitim Kurumları’na geri döndüm. 2009 yılında istifa ederek  Teorem Dershanesi adıyla kendi eğitim kurumumu açtım. Eğitim danışmanlığını ve rehberliğini yaptığım, beşbinden fazla aile, yaşam biçimleri, ilişkileri, inançları ve algı biçimleriyle, benim en büyük gözlem saham ve laboratuvarım oldu.Özel Dershanelerin kapatılma kanunu nedeniyle, 2015 yılında kendi kurumumu kapattıktan sonra , Özel Biltes Koleji’nde  İdari Müdür olarak kurumsal hayatıma 2018 yılına kadar devam ettim.

2013 yılında tescilli markam olan “Pozitif Atölye “ yi oluşturdum.Mentör olarak, geçmişin tortularından özgürleşme ve bilinçaltı temizliği  yaparken, çeşitli vakıf ve derneklerde, üniversitelerde,  seminer ve konferanslar vermekte, tv programlarına katılmaktayım.

MİSTİK YAŞAMIM

Ruhsal yolculuğumun farkındalığını yirmili yaşlarımda tasavvufla kazandım.. Çocukluğumdan beri, kendimi bu dünyaya hep yabancı hissettim. Burada ne arıyorum ki sorusu,kendimi bulma arayışıma dönüştü. Tasavvufla birlikte ,Budizm,Şamanizm,Osho felsefesi,Melek Enerjileri,Kuantum, Musevilik, Hristiyanlık gibi tüm sistemleri araştırdım. Dinler ve inanç sistemleri, kendi hakikatime ulaşma aşkımda, bana çok ışık tuttu. Öz’ümüzle bağlantımızı kurmak, kurdum demekle olmuyor. Bunun için önce zihin kapısını açmak gerek. Bir insan, zihinsel farkındalığına ulaşmadıkça maalesef belli bir yere kadar ilerleyebilir. Zihinsel farkındalığı olmayan için aydınlanma mümkün değil.

EĞİTİMLERİM

Lisans yaptığım felsefe eğitimiyle birlikte  tamamlayıcı sağlık ve kişisel gelişim alanlarında farklı eğitimler aldım. NLP Master, Life Coaching, Education Coaching,Seraphim Blueprint Uygulayıcılığı, Reiki 1-2, Duygusal Özgürleşme Tekniği (E.F.T.), Piranic Healing, Şamanik Şifa,Osho- Yeniden Doğum, Living Your Human Design,Başkent Üniversitesi-İlişki ve Evlilik Danışmanlığı sertifika programını tamamladım.Halen Mindfulness temelli yoga uzmanlığı eğitimine devam etmekteyim.

  

VİZYONUM

1998 yılında eğitim yöneticiliği ile başladığım iş hayatımda, yöneticilik vasfımın yanına, sonrasında eğitim rehberliği ve aile danışmanlığı katıldı. İş hayatımın yoğunluğu  devam ederken, danışanlarıma ve öğrencilerime daha fazla yararlı olmak düşüncesiyle  Nlp, yaşam koçluğu, eğitim koçluğu, yoga, pranic şifa,meditasyon,rüya analizi,nefes, eft, reiki,hipnoz, bilinçaltı terapisi, kuantum gibi  eğitimlere katıldım. Hayatta öğrendiğimiz hiçbir şey gereksiz ve tesadüfi değil. Tesadüfi olmayan bu yaşamı, bilinçli bir şekilde kendi lehimize kullanmak ise, bizim elimizde.

Dünya nüfusu ne kadar çok olursa olsun, insanların hepsinde aynı duygu şablonu mevcut. Bu şablonun temel noktalarını çözümlediğimizde, gerçek potansiyelimiz açığa çıkıyor. Farkında olsak da, olmasak da çoğumuzun kullanmadığı bir potansiyeli var.

İnsandaki sınırsız potansiyelin, çocukluktan itibaren edinilen koşullanmalarla sınırlandırıldığına binlerce kez tanık olmuş birisi olarak, duygu/düşünce farkındalığının yaşam kalitemiz için olmazsa olmazlardan olduğunu savunuyorum. Bana göre, yaşam bir keşif yolculuğu, kendimizi yeniden keşfetmemiz yaşama karşı en büyük sorumluluğumuz. Bu yolculukta, kaygı ve korkulardan özgürleşmeden atılan adımlar, bizi varmamız gereken yere götürmüyor. Yaşam kalitemiz, kaygılarımızdan özgürleştiğimiz kadarıyla kalıyor. İhtiyacımız olan şey ise, cesaret ve irade. Cesaretle bilinçaltımıza bakabildiğimizde, irademizi kullanarak çözümlerimizi bulabiliyoruz. Her şey beyinde başlıyor, beyinde bitiyor. Başlangıç ve bitiş arasındaki süreyi belirleyen temel faktör ise, aklımız, inancımız ve irademiz.

Ben her zaman, günlük yaşamıma uyarlayabileceğim ve yaşamıma katkısı olan yöntemleri daha çok tercih ettim. 21. yüzyıl aydınlanmak için dağa çıkma devri değildir.

Kendimizi  ve yaşamımızı dönüştürmek istiyorsak,  eskilere göre çok fazla araçlarımız var.ŞANSLIYIZ.

“Bulunduğunuz koşullara HAYIR diyor, daha iyisi olduğunu biliyorum diyorsanız, çağrım SİZ'e.

Misyonum,  sizde varolanı,  ortaya çıkarıp, SİZ'e hatırlatmak.

Ayşe Sarızeybek